Rabalux

Kereső

Textúry, tvary a materiály vo svete svietidiel

V súčasnosti vnútorné osvetlenie nám poskytuje viac než len svetlo. Osvetlenie kopíruje náladu a štýl priestorov a môže ich dokonca diktovať. Možnosti a vlastnosti výrobkov sa rozšírili: teraz už nielen kuchári a interiéroví dizajnéri používajú pojmy ako textúra, materiál a tvar, ale tieto vlastnosti nadobudli význam aj v oblasti osvetľovacích zariadení.

Textúry, tvary a materiály vo svete svietidiel

 

 

 

3D tlače: svet jedinečných tvarov

3D tlač je dnes prítomná všade. Ak dokážeme „vytlačiť“ jedlé koláče, určite dokážeme vytvoriť aj osvetľovacie zariadenia. Ak máte radi technologické inovácie, zaobstarať si do domácnosti aspoň jednu lampu vytlačenú na 3D tlačiarni je nevyhnutnosť.  Vytvorili sme jemne tvarované závesné svietidlo pripomínajúci figu s rebrovaným povrchom a stolnú lampu.

Tiana 72216 a Tiana 74189 od spoločnosti Rabalux.

Závesné svietidlo Tiana s jemnými líniami v tvare figy a rebrovaným povrchom je ozdobou a zvláštnosťou obývacej izby a spolu so stolným svietidlom vytvárajú príjemný celkový efekt.

Hliníková pena: ultraľahká a mimoriadne odolná elegancia

Hliníková pena sa už nepoužíva len v ťažkom priemysle, ale stala sa známym materiálom aj v interiérovom dizajne. Vďaka jej ľahkej hmotnosti a odolnosti je preferovanou voľbou pre výrobcov nábytku. Navyše vyzerá skvele a dokáže interiérom dodať jedinečnú atmosféru. Stačí sa pozrieť na nádherný lesk, ktorý vytvára svetlo prenikajúce cez závesné svietidlo Samilo! Verte mi, to nie je photoshop!

Samilo 72217 a 72219, novo navrhnuté výrobky spoločnosti Rábalux.

Rodinka Samilo, jeden z vlastných produktov spoločnosti Rábalux.

Galvanizácia: kľúč k odolnosti kovov

Vo všeobecnosti platí, že lampy nemeníme príliš často, preto sa pri výbere oplatí venovať pozornosť materiálom. Galvanizácia poskytuje povrchom nielen estetické výhody, ale zabezpečuje aj ich ochranu a trvanlivosť. Najmä ak sa táto pridaná funkcia dá spojiť so svietidlami, ako sú stolové lampy, nástenné lampy a závesné svietidlá z kolekcie Kiara. Guľovité tienidlá z matného skla sa vďaka svojej jednoduchosti dokonale hodia do moderných aj klasických interiérov. V kombinácii so zlatým pozinkovaným kovovým rámom môžeme ich vzhľad ešte zjemniť. V kombinácii s teplým bielym svetelným zdrojom môžete vytvoriť skutočne príjemnú a lákavú atmosféru.

Nástenné svietidlo Kiara 71081, stropné svietidlo 71082, závesné svietidlo 72249 a stolová lampa 74203 sú vyrobené z galvanizovaného kovu.

Kiara, rodina svietidiel s čistými, elegantnými a zároveň modernými štýlovými prvkami, vybavená odolnou ochranou.

Asymetria: dynamika pohybu

Svietidlá s asymetrickým dizajnom prinášajú do interiéru novú dimenziu. Tieto svietidlá prekonávajú hranice tradičných tvarov a odvážne prehodnocujú úlohu svetelnej techniky. Sú nielen vizuálne vzrušujúce, ale aj dynamizujú a oživujú priestor. Ak radi posúvate svoje hranice, zaobstarajte si jedno z nich! Tu je napríklad asymetrické stropné svietidlo Mirossi.

Mirossi 71094 a Mirossi 72266 od spoločnosti Rabalux.

Asymetria a niekoľko zvratov, to je Mirossi od spoločnosti Rabalux.

Sklenené a rebrované povrchy: elegancia a jedinečnosť

Použitie materiálov a štruktúra povrchov výrazne ovplyvňujú celkový vzhľad. Vo svete svietidiel sú to detaily, ktoré sú pôsobivé, aj keď je svietidlo vypnuté. V kombinácii so svetlom poskytujú skutočne pútavý pohľad. Stačí sa pozrieť, ako sa svetlo prefiltruje cez sklenené panely našej kolekcie Veness!

Jednoduché, trojité a štvorité závesné a stolové svietidlá Veness od spoločnosti Rabalux.

Veness, stelesnenie svetiel žiariacich cez sklenené panely.

Vidíte, ako sa svetlo rozptyľuje na akrylovom povrchu svietidla Grete?

Nástenné svietidlo Grete a jednoduché, dvojité a trojité kruhové závesné svietidlá od spoločnosti Rabalux.

Rebrované povrchovo osvetlené obruče v jedinečnom usporiadaní.

Naša nová rodina produktov Florian poskytuje úplne odlišný zážitok pri zapnutí a vypnutí. Vďaka vnútornému rebrovaniu skleneného tienidla sa svetlo filtruje ešte elegantnejšie. Vidíte, ako veľmi záleží na štruktúre povrchu?

Medzi novinky spoločnosti Rabalux patria jednoduché, štvornásobné a päťnásobné závesné svietidlá Florian.

Florian: atmosféra 2:1. Odtieň z dymového skla s vnútorným zvlneným povrchom. Jeden z najväčších predstaviteľov brilantnej hry svetiel.

 

 

Osvetlite svoj domov svietidlami Rabalux so špeciálnymi textúrami, tvarmi a materiálmi! Navštívte našu webovú stránku, prezrite si našu najnovšiu kolekciu interiérových svietidiel a urobte každý kútik svojho domova štýlovým!

Špeciálne textúrované, materiálové a tvarované výrobky v novej kolekcii Rábalux.

Rozžiarte svoj domov jedinečnými svetlami!

 

Stiahnúť ako PDF Vytlačiť tento článok E-mail